Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Tomas Grunskis yra architektas, eksperimentinio garso kūrėjas, vienas nepriklausomos architektūros kultūros ir kritikos platformos _0* (Nulinis laipsnis) steigėjų, dėstytojas ir teoretikas.  Jo intresų lauke – klausimai apie tai, kas yra kūrybinis eksperimentas meninėje ir mokslinėje veikloje, kaip ir kodėl transformuojasi urbanistinės erdvės ir ką mums tai reiškia, viešosios erdvės ir jų sistemos ir kiti. Tomas Grunskis, prisidengęs sceniniu ad_OS vardu, kuria garso eksperimentus ir bendradarbiauja su kitais garso menininkais.

Festivalio metu Tomas Grunskis papasakos apie architektūros ir garso menų santykį. Pasak autoriaus, šis yra nevienareikšmis. Galvojant tipiškai – tai dvi struktūros, kurios saveikauja per muziką, formą ir erdvę. Ši sąveika paprastai yra gana sintetiška, ar net mechaniška ir labiau yra susijusi su akustine technologija, nei su giluminiais ontiniais šių struktūru sluoksniais. Nors ji ir bandyta ne kartą įvardinti, tačiau šių struktūrų realiai susieti ( arba sulieti) taip ir nėra pavykę. Visais atvejais jos ir liko uždaros savyje. Garsovaizdžio (arba soundscape) idėja abi jas perkelia į eksperimento ir tolygaus neaiškumo lygmenį, kuriame abi šios struktūros iš esmės netenka tradicinių savo pamatų: 
  • Garsovaizdis nėra muzika, nors muzika gali turėti garsovaizdžio elementų, kurie ją padeda susieti su kažkokiu vietos ir laiko kontekstu.
  • Kontekstas yra svarbus architektūrai ir garsovaizdis perorganizuoja laiko ir vietos dimensijas jai rastis tuo pačiu suteikdamas architektūros kontekstui fenomenologinį turinį. Jos kokybė tada perkeliama į materijos ir proceso plotmę.

Apie šią sąveiką ir jos savybes ir numatoma paskaita „Garsovaizdis + architektūra. Konceptai, idėjos ir eksperimentai.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.